Trwa Festiwal Nauki

Opinię można wydać na temat koloru skarpetek lub smaku sałatki, ale nie na temat globalnego ocieplenia, które udowodniła nauka. Nauka opiera się na faktach, nie na opiniach.

To fragment pokazu Aleksandry i Piotra Stanisławskich, prowadzących popularny blog Crazy Nauka. Pojawili się oni podczas gali otwarcia Świętokrzyskiego Festiwalu Nauki w Rektoracie UJK. Wcześniej zobaczyliśmy występ dzieci z Akademii Młodych Talentów "Małe Skrzypeczki". Druga część gali miała miejsce w hali sportowej Politechniki Świętokrzyskiej, gdzie odbyła się projekcja filmu "Powrót do przyszłości", poprzedzona wykładem filmoznawcy, Jarosława Skulskiego.

Od soboty (9 października) można wziąć udział w licznych warsztatach, debatach, pokazach i seansach. Uczestnicy festiwalu dowiedzą się między innymi, jakie robaki będziemy jeść w przyszłości, jak łatwo jest manipulować językiem, jak napisać bestsellerową powieść oraz jakie perfumy były najpopularniejsze w poszczególnych wiekach. Popołudniu będzie można spróbować swoich sił w grach logicznych oraz obserwować Słońce. O godzinie 17.30 w Rektoracie UJK odbędzie się koncert „Muzyka przyszłości, przyszłość muzyki”. Szczegóły i program festiwalu na internetowej stronie https://sfn.ujk.edu.pl.

Wszystkie atrakcje przygotowali pracownicy i studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i Politechniki Świętokrzyskiej. Wstęp jest bezpłatny.