Wykład prof. Jana Miodka

W poniedziałek, 31 maja o godzinie 14 odbędzie się wykład online prof. Jana Miodka na temat współczesnego języka polskiego.

Prelekcja jest przeznaczona dla społeczności Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i wszystkich zainteresowanych nowymi tendencjami we współczesnej komunikacji językowej. Wydarzenie jest organizowane  przez Instytut Literaturoznawstwa i Językoznawstwa UJK, Kieleckie Towarzystwo Naukowe i Uniwersytet Otwarty UJK w ramach projektu "Przejrzysty ojczysty. Przez młodomowę do współczesnej kultury" dofinansowanego przez Narodowego Centrum Kultury i Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Transmisja online odbędzie się na kanale YouTube UCM UJK https://youtu.be/4Z4JGr_3xX0.

Prowadzenie: dr hab. Marzena Marczewska, prof. UJK i dr hab. Anna Wileczek, prof. UJK.

Prof. dr hab. Jan Miodek - profesor nauk humanistycznych, były dyrektor Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, członek Komitetu Językoznawstwa Polskiej Akademii Nauk. Popularyzator wiedzy o języku, znany szczególnie jako autorytet normatywny w zakresie języka polskiego. Od 1968 prowadzi cotygodniową rubrykę językową "Rzecz o języku". Znany z programów telewizyjnych: "Ojczyzna polszczyzna" i "Słownik polsko@polski".

Ostatnia aktualizacja: Piotr Burda, 2021-05-28 17:32