W kręgu piosenki rosyjskiej

Zainteresowanie I Konkursem Piosenki Rosyjskiej było bardzo duże. To dowód na to, że młodzież darzy piosenkę rosyjską sentymentem.

Koncert finałowy konkursu organizowanego przez Studium Języków Obcych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego odbył się na platformie MSTeams. Do konkursu zgłosiło się 54 uczestników: 24 uczniów szkół podstawowych, 26 uczniów szkół średnich oraz 5 studentek UJK. Należy podkreślić, iż poziom przygotowania nagrań, wykonania utworów był bardzo wysoki. - Dziękujemy za wielkie zaangażowanie zarówno nauczycieli, jak i uczestników I Konkursu Piosenki Rosyjskiej – podkreślają organizatorzy.

Jury w składzie: dr Irena Hubicka, Studium Języków Obcych UJK, dr Katarzyna Lisowska, Katedra Muzyki, Wydział Sztuki UJK, dr Marek Kawiorski, Katedra Muzyki, Wydział Sztuki UJK i mgr Anna Wilczkowska, Studium Języków Obcych UJK ogłosiło następujące wyniki:

Uczniowie szkół podstawowych

1 miejsce: Maximilian Kononow (Szkoła Podstawowa nr 31 im. H. Sienkiewicza w Kielcach)

2 miejsce: Maja Janowska (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rytwianach)

3 miejsce: Nikodem Kuklewski, (Zespół Szkolno- Przedszkolny Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Samorządowego Przedszkola im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Strzegomiu)

Wyróżnienia:

1. Grzegorz Burzawa (Zespół Placówek Oświatowych w Mokrsku Dolnym)

2. Maja Gajda (Szkoła Podstawowa w Miąsowej)

3. Julia Gąszczyk (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie)

4. Maja Iwańska (Szkoła Podstawowa w Wolicy)

5. Adrianna Znojek (Szkoła Podstawowa w Miąsowej)

Uczniowie szkół średnich

1 miejsce:  Aleksandra Gąska (VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Kielcach)

2 miejsce:  Martyna Wójcik (Liceum Ogólnokształcące im. B. Głowackiego w Opatowie)

3 miejsce: Katarzyna Makowska, Kinga Świat, (VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Kielcach)

Wyróżnienia:

1. Wiktoria Basiak (VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Kielcach)

2. Patrycja Jamróz (Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Kielcach)

3. Aleksandra Kiljanek (II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Skarżysku-Kamiennej)

4. Emilia Kornaś (Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika w Busku Zdroju)

5. Katarzyna Kowalska (III Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim)

6. Weronika Olszewska (Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie)

7. Magdalena Opala (Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK "Jędrusie" w Połańcu)

8 Zuzanna Susło, Maciej Pacholczak (Liceum Ogólnokształcące im. B. Głowackiego w Opatowie)

Studenci uczelni wyższych

1 miejsce:  Alina Palamarenko, Arina Boitsova (1 rok, 1 st., Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna UJK)

2 miejsce: Angelika Salus (1 rok 2 st. Pedagogika UJK)

3 miejsce:  Inna Furdyk (2 rok 1 st. Turystyka i Rekreacja UJK)

Wyróżnienie:  Patrycja Krzesaj (2 rok 1 st. Bezpieczeństwo Narodowe UJK).

Gorąco zachęcamy do dalszego doskonalenia języka rosyjskiego oraz warsztatu wokalnego. Zapraszamy do udziału w drugiej edycji Konkursu Piosenki Rosyjskiej w przyszłym roku!

Ostatnia aktualizacja: Piotr Burda, 2021-05-06 15:11