GUS zachęca do samospisu

W tym roku odbędzie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Z tej okazji list do prof. dr. hab. Stanisława Głuszka, rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego napisał dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.

Spis rozpocznie się 1 kwietnia 2021 roku, a udział w spisie jest obowiązkowy. Zebrane dane posłużą przede wszystkim do analiz i polityk prowadzonych na każdym szczeblu administracyjnym. Istnieje możliwość spisania się samodzielnie - przez Internet, a wszelkie informacje na temat spisu dostępne są na stronie spis.gov.pl.

„ W związku z powyższym zwracam się z gorącą prośbą o promocję Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań  2021 wśród pracowników i studentów oraz zachęcanie do udziału w spisie przez samospis, podkreślając jego walory i użyteczność dla społeczeństwa i dla kraju” – napisał w liście dr Dominik Rozkrut.

Ostatnia aktualizacja: Piotr Burda, 2021-02-02 08:50