Nowa Rada Uczelni

Poznaliśmy nową Radę Uczelni. Senat Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przyjął uchwałę w tej sprawie.

Zadaniem Rady Uczelni jest między innymi opiniowanie projektu statutu uczelni, opiniowanie strategii uczelni, monitorowanie stanu finansów, wskazywanie kandydatów na rektora. Z końcem 2020 roku kończy się kadencja pierwszej Rady Uczelni Uniwersytetu Jana Kochanowskiego pod przewodnictwem dr hab. Dominika Antonowicza, prof. UMK z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kolejna Rada Uczelni została wybrana na czteroletnią kadencję, do końca 2024 roku.

W skład nowej Radu Uczelni weszły trzy osoby z ramienia uczelni: dr hab. Marzena Marczewska, prof. UJK, dr hab. Grażyna Nowak-Starz, prof. UJK i dr hab. Leszek Wieczorek, prof. UJK. Kolejne trzy osoby pochodzą ze środowiska zewnętrznego. To Paweł Sowisło (adwokat), mgr Bartosz Stemplewski (dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego) i prof. dr hab. Mirosław Wielgoś. Skład rady uzupełnia przewodnicząca Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego, obecnie to Kinga Sabat.

Przewodniczącym Rady Uczelni UJK został wybrany prof. dr hab. Mirosław Wielgoś, lekarz, ginekolog i były rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w kadencji 2016-2020.

Ostatnia aktualizacja: Piotr Burda, 2020-12-22 08:22