Praktyki u wojewody

Studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego będą mieli praktyki w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. Podpisano porozumienie w tej sprawie.

W imieniu uczelni porozumienie podpisał prof. dr hab. Stanisław Głuszek, rektor UJK, natomiast ze strony urzędu Marcin Bęben, dyrektor generalny Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. W spotkaniu uczestniczył także Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski i prorektorzy naszej uczelni. – Jeśli nie połączymy teorii z praktyką jakość nauczania spadnie. Mamy teraz przykład tego w związku z pandemią. W opinii rektorów poważnych uczelni, nauczanie zdalne, niestety, nie odpowiada wymaganiom wysokiej jakości kształcenia. Dlatego zawieranie takich umów jest bardzo istotne, bo musimy połączyć teorię z praktyką – mówił prof. dr hab. Stanisław Głuszek.

W opinii Zbigniewa Koniusza, wojewody świętokrzyskiego współpraca będzie obustronnie korzystna. – Z pewnością urząd na tym skorzysta, ale przede wszystkim studenci zobaczą jak wygląda codzienna praca w jednostce administracji publicznej – mówił Zbigniew Koniusz. To właśnie studenci kierunku administracja skorzystają z praktyk. Wezmą w nich udział także studenci innych kierunków: bezpieczeństwo narodowe, ekonomia, finanse i rachunkowość, dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz zdrowie publiczne.

Ostatnia aktualizacja: Piotr Burda, 2020-10-05 11:11