Andrzej Piaseczny na otwarcie Wydziału Sztuki

To jeden z mniej licznych wydziałów uniwersytetu, ale z pewnością będzie o nim głośno. W Auli Rektoratu miało miejsce uroczyste otwarcie Wydziału Sztuki UJK.

Uroczystość uświetnił krótkim recitalem najbardziej znany absolwent tego wydziału (wtedy w strukturze Wyższej Szkoły Pedagogicznej) - Andrzej Piaseczny. – Miło jest wrócić do tej sali. Wydaje się jakby wczoraj to było, kiedy stałem po drugiej stronie auli, pod ścianą i składałem ślubowanie – mówił Andrzej Piaseczny. Wspominał swoje studenckie czasy, kiedy to zaliczał grę na fortepianie.  – Profesor powiedział mi, że wpisze mi ocenę dostateczną pod warunkiem, że nigdy nie będę grał publicznie na fortepianie. Tak też się stało – mówił Andrzej Piaseczny. Jedną  z piosenek („Z tobą chce oglądać świat” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego i Zdzisławy Sośnickiej) brawurowo zaśpiewał z doktor Katarzyną Lisowską z Katedry Muzyki UJK.

Wykład inauguracyjny wygłosił dr hab. Piotr Rosiński, prof. UJK, z krótkim recitalem wystąpił Ayham Hammour. Otwarciu towarzyszyła wystawa dzieł doktorów sztuki.

Wydział Sztuki powstał po podziale Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego, który wymusiła nowa ustawa o szkolnictwie wyższym. W jego skład wchodzi Instytut Sztuk Wizualnych i Katedra Muzyki. Studiuje na nim 280 osób. Dziekanem Wydziału Sztuki UJK została wybrana dr hab. Ewa Robak, prof. UJK.

Ostatnia aktualizacja: Piotr Burda, 2019-12-18 09:39