e-Juwenalia 2020

e-Juwenalia UJK

Jest maj, więc muszą być juwenalia, nawet w czasie pandemii. Po raz pierwszy w historii i mamy nadzieję, że po raz ostatni, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach organizuje elektroniczne juwenalia. Pomysł pojawił się w Biurze Rektora i spodobał się studentom.

Jak będą wyglądać e-juwenalia? Składać się będą z trzech części: konkursowej, sportowej i artystycznej.

W części konkursowej mamy dwie propozycje, w których do wygrania są tablety, talony do Empiku oraz gadżety uczelniane. Te ostatnie przekażemy każdemu uczestnikowi. Pierwszy konkurs to „Wirtualny korowód. Najlepszy strój e-Juwenaliów UJK”. Nie można zorganizować tradycyjnego korowodu. Wiemy jednak, że inwencja i fantazja twórcza  naszych studentów jest nieograniczona, o czym świadczą stroje podczas minionych korowodów juwenaliowych. Dlaczego ma być inaczej w tym roku? Zasada jest prosta, studenci się przebierają w strój, w którym poszliby w korowodzie. Autorzy najlepszych zdjęć otrzymają nagrody, a fotki będziemy prezentować w internecie.

Drugi konkurs "Na zdrowie z Janem Kochanowskim" polega na nagraniu recytacji fraszki. Stylizacje nawiązujące do osoby naszego patrona mile widziane. Regulaminy konkursów są dostępne TUTAJ.

W czwartek, 28 maja odbędzie się Dzień Sportu. W tym roku nie pobiegniemy razem przez kampus. Trasę wybierzecie sami, a wynik zarejestrujecie wykorzystując aplikację. Jest o co walczyć - przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody. Ten, kto przebiegnie najdluższą trasę, wygra tablet, a każdy może liczyć na zaliczenie z zajęć wychowania fizycznego.

Kolejna sportowa propozycja to "Kapkowanie", czyli zawody w żonglerce piłką. O godzinie 12.00 na stronie internetowej i profilu facebookowym UJK będziemy transmitować rozmowę ze Sławkiem Szmalem, a tych, którzy chcieliby przekonać się, czym jest Kettlebell Hardstyle zapraszamy o godzinie 16.00 na zdalny trening funkcjonalny z mistrzynią Polski.

E-juwenalia zakończą się muzycznie. W piątek, 29 maja specjalnie dla Was wystąpi Magda Paradziej, a gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Piasek Piaseczny.

Pobierz plakat

Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka