Ponad 12 tysięcy dla Hani

Co najmniej 12 150 złotych. To kwota, którą zebraliśmy na leczenie Hani Terleckiej podczas aukcji w Studenckim Klubie Wspak.

Tyle policzono kilka godzin po licytacji. Kwota będzie wyższa, gdyż część licytujących wpłaci deklarowane pieniądze. Poza tym, przedmioty, które nie znalazły nabywców we wtorkowy wieczór, będą licytowane podczas meczów drużyn AZS UJK, już w najbliższy weekend.

We wtorek, 28 stycznia Hania Terlecka szczęśliwie wylądowała na lotnisku w amerykańskim Columbus, stolicy stanu Ohio. Tam zajmą się specjaliści, którzy podjęli się leczenia Hani. Przypomnijmy, że szesnastomiesięczna dziewczynka zachorowała na nowotwór złośliwy splotu naczyniowego.

W czasie gdy samolot z Hanią lądował w Stanach Zjednoczonych w Studenckim Klubie Wspak trwała impreza charytatywna podczas której zbierano pieniądze na leczenie dzielnej kielczanki. Odległość między Ohio i Kielcami nie miała znaczenia. – Spotykamy się po to aby pomóc małej Hani. Chcemy aby była zdrowa i mogła kiedyś studiować. Kto wie? Może na naszej uczelni, albo w innym mieście? A może spodoba się jej w Stanach Zjednoczonych?  – mówił prof. Jacek Semaniak,  rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Najdroższym przedmiotem było piękne wydanie epopei Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz”, które wylicytowano za dwa tysiące złotych. Licytację brawurowo prowadził nasz absolwent Jarosław „Foka” Bukowski. Na scenie pojawili się studenci Katedry Muzyki UJK. Zabrzmiały muzyczne klasyki i nowości, nad muzyczną częścią czuwała dr Katarzyna Lisowska. Nad całością czuwały panie z Biura Rektora, które zainicjowały i zorganizowały całą imprezę.

Galeria zdjęć.

Ostatnia aktualizacja: Izabela Rzepecka, 2020-01-29 14:31