Zaproszenie na spektakl

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach serdecznie zaprasza wykładowców i studentów na premierę studencką ≈[prawie równo] Jonasa Hassena Khemiriego w reżyserii Islandki, Uny Thorleifsdottir, która odbędzie się 19 marca o godzinie 18.00. Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z twórcami, dla aktywnych uczestników dyskusji przygotowaliśmy nagrody. Cena biletu - 20 zł.

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach serdecznie zaprasza wykładowców i studentów na premierę studencką ≈[prawie równo] Jonasa Hassena Khemiriego w reżyserii Islandki, Uny Thorleifsdottir, która odbędzie się 19 marca br. o godzinie 18.00. Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z twórcami, dla aktywnych uczestników dyskusji przygotowaliśmy nagrody. Cena biletu - 20 zł.

Przedstawienie będzie pierwszą w Polsce realizacją tekstu "Almost equal to" szwedzkiego autora (laureata August Prize za najlepszą książkę roku). Zapowiada się opowieść o tym, jak współczesna forma kapitalizmu zawłaszcza nasze życie. Bohaterowie: Martyna, Mani, Andrej i Freja znajdują się w odmiennych sytuacjach życiowych, które determinuje system ekonomiczny. Każde z nich wybiera inny sposób, by z nim walczyć.„≈[prawie równo]” jest zabawnym i jednocześnie nieco brutalnym spektaklem. Twórcy zapewniają publiczności maksimum rozrywki wartej każdej zainwestowanej złotówki! W spektaklu zostaną wykorzystane elementy pop-kultury, które mają zaskoczyć polskiego widza teatralnego.

Prawdopodobnie pierwszy raz w polskim teatrze będzie sprzedawany popcorn! Zachęcamy naszych widzów, by przekonali się, czy popcorn w teatrze smakuje tak samo:)

Integralną częścią spektaklu jest mała loteria fantowa przeznaczona na cel charytatywny. Nagrodą główną jest kolacja z aktorem w Irish Pub Shoemaker.

Una Thorleifsdottir jest znaną i cenioną w Islandii reżyserką teatralną. Studiowała reżyserię na Royal Holloway w Londynie oraz romanistykę na Université d'Aix-Marseille I w Prowansji. Jest laureatką Islandzkiej Nagrody za najlepszą reżyserię oraz adiunktem na tamtejszej Akademii Sztuki. Od kilku miesięcy porównuje metody pracy w polskim teatrze z tradycją islandzką i wspólnie z rodziną poznaje nasz kraj.

Muzykę do spektaklu przygotowuje popularny nie tylko na Islandii - Gisli Galdur Thorgeirsson, założyciel i członek grupy the Trabant.

Dodatkowo w trakcie weekendu premierowego 15-18 marca w Kinie Fenomen (Wojewódzki Dom Kultury) zaplanowano pokazy filmów islandzkich. Zapraszamy!

Ostatnia aktualizacja: Tomasz Nowak, 2019-03-15 16:08